blank Alergiczne zapalenie skóry
16.jpg

ALERGICZNE ZAPALENIE SKÓRY

Alergiczne zapalenie skóry jest reakcją skóry na pewne substancje, rośliny lub produkty. Często mylone z neurogennym, czyli nerwowym zapaleniem skóry, którego przyczyną jest zdenerwowanie, stres itp

Objawy:
Pojawia się jako podrażnienie i swędzenie, czasem z wodnistą wydzieliną na różnych częściach ciała i zmienia kolor, przeważnie w okolicach oczu, uszu, ramion, zgięć łokci, szyi i pachwin.

Przyczyny:
Alergiczne zapalenie skóry może być spowodowana przez żywność, rośliny, kurz domowy, kosmetyki, perfumy, lakier do włosów, dezodoranty lub kontakt z metalem, takim jak złoto, srebro lub nikiel. Często mylone z neurogennym zapaleniem skóry, spowodowane przez zdenerwowanie, stres itp.

Jak leczyć alergiczne zapalenie skóry?

Mając alergiczne zapalenie skóry najważniejsze jest znalezienie przyczyn alergii. Znaczny wpływ na chorobę mają: stres, nerwowość i problemy emocjonalne. W obu przypadkach - neurogennego i alergicznego zapalenia skóry – proponuje się pić to samo, najważniejszy jest hiopalergiczny (czyli słabo uczulający) Aloe vera. Dr Henderson z Kalifornii i dr James F. Balch w książce „Presciption for Natural Healing” („Recepta na leczenie dietą"), polecają picie soku Aloe vera, ponieważ jest środkiem silnie antyalergicznym. Proponuje się także przyjmować mleczko pszczele (2 tabletki) i żeń-szeń; co wspomaga kontrolę stresu, który jest często powodem tych dolegliwości.Proponowane dawkowanie dla dorosłego (70 kg wagi)

Ważne składniki

Dawkowanie

Uwagi

Aloe vera - sok, nektar lub miąższ

90 do 180 g dziennie; 60 g przed każdym posiłkiem

Silny środek przeciwalergiczny

Krem aloesowo-propolisowy

codziennie

Naturalny i efektywny antybiotyk

Dodatkowo

Mleczko pszczele

250 mg

3 tabletki dziennie: 1 tabletka 20 minut przed każdym posiłkiem

Pomaga zapobiegać neurogennemu zapaleniu skóry

Pyłek pszczeli

1 do 3 tabletek dziennie: 1 tabletka do posiłku

Odczula osobę przyjmującą i czyni ją bardziej odporną. Patrz: odnośnik.

Propolis pszczeli

3 tabletki po 0,5 g dziennie: 1 tabletka do posiłku

Propolis jest pomocny w zapobieganiu zakażeniom. Wzmacnia układ immunologiczny.* Zacznij od bardzo małej ilości, 1 lub mniej tabletki 0,5 g. Powoli każdego dnia zwiększaj dawkę w miarę jak twój poziom tolerancji będzie wzrastał. Przyjmuj razem z Aloe vera.
Pyłek pszczeli stopniowo wzmocni odporność układu immunologicznego. Jeśli powoduje silną reakcję w gardle, natychmiast zaprzestań przyjmowania.Proponowane witaminy i minerały (przyjmowane codziennie z posiłkami)

Witaminy

Minerały

A-10 000 j.m.

Beta-karoten - 6 mg

B-kompleks - 350 mg

B5-200 mg

B6 - 50 mg

C-360 mg minimum

D-600 j.m.

Magnez – 750 mg

Wapń – 1500 mg

Cynk - 30 mgŹródło: Enrique Garza „O zdrowie zadbaj sam. 200 chorób i naturalne sposoby ich leczenia.”blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl