aktywni ludzi w parku

Wsparcie stawów

Człowiek został zaprojektowany jako „maszyna” do polowania, do długiego i częstego wysiłku. Tak więc, gdy odczuwasz dolegliwości stawowe znaczy to, że coś jest nie w porządku. Może być tak, że ze względu na twój wiek nastąpiło zużycie stawów. Wtedy dobrym pomysłem jest stosowanie suplementów, które wspomogą ich „naoliwienie” oraz uśmierzą ból. Może być też tak, że masz nadwagę. Wtedy warto zebrać w sobie siły i pozbyć się nadmiaru kilogramów, a wtedy bardzo prawdopodobne, że problemy ze stawami ustąpią. Możliwy jest też inny scenariusz np. przeciążenie stawów, wypadek, uraz, operacja, czy jeszcze zupełnie inny, nawet tobie nie znany powód. Jaki by on nie był, naukowcy z całego świata pracują nad preparatami, które mają za zadanie ochronić nas przed kontuzjami oraz wspierać regenerację już bolących stawów. Są to:

 • Preparaty z kwasem hialuronowym, głównym składnikiem tkanki chrzęstnej wspierającym tworzenie włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość chrząstki stawowej i ruchomość stawów.
 • Preparaty kolagenowe, dostarczające do organizmu kolagen, czyli białko budujące nasze stawy. Naturalnie możemy dostarczyć je tylko w żelatynie (żelki, galaretki, galarety, nóżki), która nie jest podstawową naszej diety. Suplementując kolagen należy pamiętać o równoczesnym dostarczaniu do organizmu witaminy C. Bez niej organizm nie wytworzy włókien kolagenowych.
 • Preparat z MSM, czyli związkiem siarki, który regeneruje chrząstkę, poprawia jakość stawów, hamuje stany zapalne i zmniejsza ból.
 • Preparat z Calcium, czyli wapniem, który wzmacnia kości, zęby oraz wspiera prawidłowe funkcje enzymów trawiennych.

Wybierając preparat dla siebie zwróć uwagę na rodzaj i źródło pozyskania składników do jego wytworzenia. Ważnym elementem jest także, by były łatwo przyswajalne i bezpieczne. Ponieważ zależy nam na Twoim dobrym samopoczuciu, proponujemy sprawdzone, bezpieczne i naturalne suplementy stworzone przez amerykańską firmę Forever, lidera na rynku aloesowych suplementów diety. Jej własne plantacje, laboratoria i fabryki zapewniają najwyższą jakość produktów. Potwierdzają to otrzymane certyfikaty i nagrody.

UWAGA! Pamiętaj też o ćwiczeniach. Aktywność fizyczna pobudza chrząstki do regeneracji i w połączeniu z suplementami regenerującymi i budującymi przyniesie to niezwykłe efekty.

rozmowa
samochód

 

Na stawy

Aloe MSM Gel

Aloe MSM Gel
Aloe MSM Gel

 zawiera organiczny związek siarki

Cena: 115,20 zł 128,00 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
 • promocja

Forever Active HA

Forever Active HA
Forever Active HA

kwas hialuronowy

Cena: 149,40 zł 166,00 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
 • promocja

Forever Calcium

Forever Calcium
Forever Calcium

suplement diety z wapniem

 

Cena: 105,30 zł 130,01 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
 • promocja

Forever Freedom

Forever Freedom
Forever Freedom

aloes do picia z MSM

Cena: 178,20 zł 219,24 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
 • promocja

Forever Move

Forever Move
Forever Move

zawiera kolagen, kurkumę i NEM

Cena: 275,40 zł 306,00 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
 • promocja

Kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy Co to jest?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, ważny składnik tkanki chrzęstnej. Znaleźć go możemy we wszystkich organizmach żywych, m.in., chrząstkach, mazi stawowej, macierzy zewnątrzkomórkowej, nerkach, strunach głosowych. Jest budulcem naczyń krwionośnych i składnikiem płynów ustrojowych. Nasza skóra, kwasu hialuronowego (hialuronian sodu) zawiera ponad 50%. To dzięki niemu nasza skóra jest sprężysta, napięta i nawodniona. Z czasem kwasu w naszej skórze jest coraz mniej, przez co pojawiają się zmarszczki a skóra staje się sucha.

Kwas hialuronowy Właściwości.

Kwas hialuronowy posiada różne właściwości, dzięki którym tak często jest używany.

 • Zdolność wiązania dużej ilości wody – dzięki temu nasz układ stawowy działa prawidłowo, skóra jest nawilżona. Niewiarygodne, ale 1 gram kwasu hialuronowego może związać nawet 6 litrów wody.
 • Wspiera tworzenie włókien kolagenowych – odpowiadają one za sprężystość i jędrność skóry.
 • Wpływa na sprężystość chrząstki stawowej i ruchomość stawów, gdyż jest składnikiem mazi stawowej.
 • Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie ciałka szklistego oka, gdyż współtworzy film łzowy.
 • Gdy zastosujemy go na skórę, ochroni ją przed działaniem warunków atmosferycznych, np. wiatru, słońca, wysokich i niskich temperatur.

Kwas hialuronowy Zastosowanie

Kwas hialuronowy bardzo często wykorzystywany jest w medycynie estetycznej oraz okulistyce, ginekologi, otolaryngologi, reumatologi, dermatologi i kosmetyce. Okulistyka wykorzystuje kwas hialuronowy jako składnik kropli do oczu, gdyż łagodzi podrażnienia, zabezpiecza rogówkę przed wyschnięciem i nawilża gałkę oczną. Reumatologia, wykorzystuje kwas hialuronowy do leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, kwas jest wstrzykiwany bezpośrednio do stawów. Ginekologia wykorzystuje go do łagodzenia stanów zapalnych, przyspieszania gojenia ran pooperacyjnych. Otolaryngolodzy, wykorzystują kwas hialuronowy do regeneracji strun głosowych oraz przy leczeniu perforacji błony bębenkowej. Kosmetyka i dermatologia kwas hialuronowy wykorzystuje podczas zabiegów i do tworzenia kosmetyków o działaniu nawilżającym, przeciwstarzeniowym oraz ochronnym.

Kwas hialuronowy Czy jest bezpieczny?

Nasz organizm dobrze toleruje kwas hialuronowy, gdyż jego budowa jest zgodna z chemiczną budową naszych komórek. Bardzo rzadko zdarza się, że wywołuje alergie lub podrażnienia.

 

MSM, organiczny związek siarki

MSM – co to jest, jak działa i gdzie go znajdziemy?

MSM to organiczny związek siarki. MSM jest bezwonnym, białym proszkiem, rozpuszczalnym w płynach. W naszym organizmie poziom siarki wynosi około 0,2 mg/kg. Siarka odpowiada za elastyczność naczyń krwionośnych i skóry. Zapewnia ścianom komórkowym przepuszczalność dla substancji odżywczych oraz możliwość wydalania toksyn.
MSM możemy znaleźć w świeżych warzywach, owocach, krowim mleku, herbacie oraz produktach zbożowych. Jednak związek siaki poprzez naświetlanie, mrożenie, gotowanie lub pasteryzację ulega zniszczeniu. Każda próba przetwarzania niszczy MSM niemal do zera. Trzeba go więc suplementować.

MSM – jakie przynosi efekty?

Związek siarki regeneruje chrząstkę, hamuje procesy zapalne, poprawia jakość stawów, zmniejsza ból. Poprawia kondycję paznokci, włosów, skóry. Wynika to z tego, że do produkcji keratyny niezbędny jest kolagen oraz siarka. Dodatkowo MSM wspiera procesy trawienne, pracę wątroby, wspomaga odporność i krążenie. Wspiera gojenie się ran, zmniejsza ryzyko wystąpienia blizn, poprawia stan ścięgien, mięśni i tkanki łącznej.

Niedobór MSM może spowodować wiele chorób cywilizacyjnych: alergie, nowotwory, zapalenie stawów, chorobę wieńcową, uszkodzenia wątroby, uczucie zmęczenia, osłabienia psychicznego i fizycznego, oraz depresji.

Przeprowadzone badania potwierdzają, że przyjmowanie związków siarki pomaga zredukować ból w następujących przypadkach: ból głowy, migreny, ból pleców i mięśni, zapalenie kaletki, uraz sportowy, zespół ciśnień nadgarstka, uszkodzenie powypadkowe, rana pooperacyjna, oparzenia, skaleczenia, fibromialgia, choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów.

 

Kolagen

Kolagen – co to jest i po co nam on?

Kolagen to naturalne białko stanowiące składnik budulcowy chrząstek, ścięgien i więzadeł. Jest on bardzo wytrzymały i rozciągliwy zarazem. Kolagen składa się z pojedynczych aminokwasów, takich jak hydroksylizyna, prolina, lizyna, glicyna oraz arginina. Biorą one udział w procesie regeneracji kości oraz krzepnięciu krwi. Spadek kolagenu w organizmie powoduje dolegliwości ruchowe, utratę jędrności skóry oraz pojawienie się kilku nowych zmarszczek. Wyróżniamy 30 typów kolagenu. Jednak z punktu widzenia stawów i ich elastyczności oraz amortyzacji najistotniejszy jest kolagen typu II. Kolagen typu I to główny budulec kości, skóry i więzadeł. Natomiast kolagen typu III buduje naczynia krwionośne.

Kolagen – co ważne?

Nie wszyscy o tym wiedzą, jednak w czasie przyjmowania kolagenu, należy także dostarczyć do organizmu witaminę C. To właśnie dzięki tej witaminie nasz organizm może tworzyć nowe włókna kolagenowe. Bez niej kolagen zostanie wydalony z organizmu.

 

Calcium

Calcium – co to jest oraz jego właściwości

Calcium, czyli wapń, to niezbędny dla naszego zdrowia pierwiastek. Buduje układ kostno-szkieletowy oraz zęby. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie komórek nerwowych oraz krwi w naszym ciele. Wapń stanowi aż 2% masy naszego ciała.
Gdy w naszym ciele zaczyna maleć ilość wapnia, organizm zaczyna uwalniać wapń z kości i zębów. Dlatego ważne jest utrzymanie jego prawidłowego stężenia.

 

Calcium – wapń, jak wpływa na nasz organizm?

 • Układ kostny – wapń to podstawowy budulec tego układu. Wzmacnia ich wytrzymałość poprzez zapewnienie prawidłowej mineralizacji kości. Pomaga utrzymać prawidłową masę kostną.
 • Uzębienie – wapń to podstawowy budulec zębów, jest niezbędny do utrzymania ich w zdrowiu.
 • Układ mięśniowy – wapń wspomaga prawidłową funkcję mięśni.
 • Układ pokarmowy – wapń wspiera prawidłowe funkcjonowanie enzymów trawiennych. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
 • Układ nerwowy – wapń pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego.
 • Pozostałe funkcje organizmu – wapń bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek, przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi, jest niezbędny do wzrostu kości u dzieci.

 

 

Źródła: 

 1. Jacob S.W. et al., The Miracle of MSM: The Natural Solution for Pain, New York 1999.
 2. Sarah Brien, Phil Prescott, George Lewith 1Meta-Analysis of the Related Nutritional Supplements Dimethyl Sulfoxide and Methylsulfonylmethane in the Treatment of Osteoarthritis of the Knee, Evid Based Complement Alternat Med. 2011
 3. MOODY AG, MSM Supplements and Hair Growth, Livestrong
 4. Berardesca E1, Cameli N, Cavallotti C, Levy JL, Piérard GE, de Paoli Ambrosi G.Combined effects of silymarin and methylsulfonylmethane in the management of rosacea: clinical and instrumental evaluation. J Cosmet Dermatol. 2008
  5. Usha PR1, Naidu MU.Randomised, Double-Blind, Parallel, Placebo-Controlled Study of Oral Glucosamine, Methylsulfonylmethane and their Combination in Osteoarthritis.Clin Drug Investig. 2004
 5. https://pantabletka.pl/co-na-stawy/
 6. Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie (Méthode de Nutrition) , Olivier Lafay , Wydawca Aha, 2019
 7. Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness, Dominik Sieroń , Wydawca: Edra Urban & Partner, Wrocław, 1, 2018

 

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl